Veseli tregon çka e fuqizojnë taksën e Ushtrinë

kadri veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, asht takue sot me kryetarin e Odës Ekonomike, Berat Rukiqin.

Mbas takimit në nji konferencë për media, Veseli ka thanë se ndërmarrësia e fuqizon Ushtrinë e Kosovës dhe taksën e vnueme ndaj produkteve serbe.

Simbas tij, institucionet shtetnore do të bëjnë hapa konkretë lidhun me këtë gjatë javës së ardhshme.

“Bizneset dhe Kuvendit i Kosovës që të jetë në përkrahje të ndërrmarrësisë. Kosova e ka një perspektivë që është ndërrmarrësia, prodhimi, eksporti. Këto e fuqizojnë ushtrisë që po na bëjnë aq shumë entuziazëm, e fuqizojnë taksë, e fuqizojnë shtetin tonë Sovran”, tha ai

Shperndaje në: