Sanksionet e SHBA’ve: Vetëm Thaçi e Pacolli fluturojnë për Washington

Shtetet e Bashkueme të Amerikës (SHBA) kanë fillue sanksionet fillestare ndaj zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës, mbasi këta të fundit nuk po i respektojnë vendimet dhe kërkesat që SHBA i ka kërkue Kosovës për pezullimin e taksës 100% ndaj Serbisë.

Mirëpo burimet e Gazeta Metro mbrenda Ministris së Punëve të Jashtme (MPJ), kanë tregue se vetëm dy persona janë jashtë listës së zezë së SHBA’ve,, ata janë Presidenti i Kosovës, Hashim  Thaçi dhe zavendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Presidenti Thaçi dhe ministri i Jashtëm Pacolli kanë me qenë të vetmit persona që do të marrin pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Washington DC.

Shperndaje në: