Bahtiri paralajmëron luftë nëse preket Mitrovica

Kryetari Agim Bahtiri, në tubimin me shenue 19 vjetorin e masakrës së natës ndërmjet 3 dhe 4 Frorit të vitit 2000, që ndodhi në veri, ka thanë se nëse preket qyteti i Mitrovicës, ka me pasë luftë.

Komuna e Mitrovicës në bashkëpunim me Këshillin për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kanë organizue nji tubim me shenue 19 vjetorin e masakrës ku humbën jetën 10 persona dhe janë plagosë 25 të tjerë, transmeton Klan Kosova.

Në këtë akademi përkujtimore kanë marrë pjesë edhe të mbijetuemit e masakrës

Shperndaje në: