Kqyrni çka thone vajzat, pse jane detyru me u marr me droge (video)

Fenomeni i kultivimit, prodhimit dhe trafkimit të drogës në Shqipni i ka preke dhe gratë e vajzat. Ato nxane diku 3% të totalit të rasteve të policisë në 5 vitet e fundit.

Gazetarja Mimoza Picari per Voice of America bisedoi në insitucionin e egzekutimit të vendimeve penale në Tiranë, me disa prej 9 çikave të denueme për këto vepra penale, nga 60 që vuejnë denimin.

 

Shperndaje në: