Kosova me heq taksën, mos të bahet shumë vonë – Qe kush po paralajmëron

Njani ndër njerëzit ma të besueshëm të kancelares gjermane Angela Merkel, eurodeputeti dhe raportuesi për Serbinë, David McAllister, ka folë për situatën në Ballkan, me theks të veçantë për lirinë e mediave në vendet e rajonit.

McCalister ka folë edhe për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, tue thanë se ai duhet me vazhdue sa ma parë.

Ai ka përmendë edhe taksën që Kosova ka vendosë ndaj mallnave serbe, tue thanë se Kosova nuk duhet me lejue me u ba shumë vonë, por duhet me heq taksën dhe të vazhdohet dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit, shkruen N1.

Shperndaje në: