Sulmuesi kosovar nënshkruen kontratë dyvjeçare me Barcelona’n (foto)

Sulmuesi kosovar i Barcelonës, Labinot Kabashi, ka nënshkrue kontratë dyvjeçare, që e mban atë në akademinë e katalonasve, La Masia, edhe dy vjet të tjera. Klauzola e tij e largimit asht 40 milionë euro.

Barcelona dhe Kabashi kanë arritë marrëveshjen me rinovue kontratën, e cila tash ka me qenë e vlefshme deri me 30 Qershor të vitit 2021 dhe ekipi katalonas e ka opcionin me ia vazhdue atë edhe për vjet të tjera.

Shperndaje në: