Haradinaj takohet me kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev (foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Munich asht takue me Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev.

Kryeministri ka vlerësue procesin e antëtarsimit të shtetit fqi në NATO, derisa ka përgëzue kryeministrin Zaev për nji integrim sa ma të shpejtë, që asht i dobishëm për paqen dhe sigurinë në rajon.

Kosova dhe Maqedonia Veriore janë vende që kultivojnë raporte të mira fqinjësore dhe bashkëpunim në të gjitha fushat”, ka theksue kryeministri Ramush Haradinaj.

Shperndaje në: