Cilat janë tri gjanat që mashkujt i andrrojnë në seks!? (kujdes, foto +18)

Kur vjen puna te seksi, femnat janë ato të cilat ndihen ma të sikletosuna, apo ma të kompleksueme, tue mendue 100 gjana në vetëm pak sekonda. E ndërsa me mashkujt ndodh ndryshe, ata janë ma të lirshëm, mjafton që po bajnë seks.

Por, në fakt, këto supozime janë vjetrue dhe zbehen çdo ditë e ma shumë.

Duket se kohët kanë ndryshue dhe në fakt ata që kompleksohen ma shumë gjatë kontaktit fizik, janë djemtë. Femnat gjithmonë e kanë komentue trupin e tyne dhe nuk kanë mshef përpjekjet për me ba atë qysh e kanë andrrue gjithmonë.

Ndërkohë, simbas nji studimi, djemtë e kanë ma të vështirë të flasin rreth kësaj dhe kjo i komplekson ata gjatë marrëdhanies.

Roli i femnës dominon çdo herë e ma shumë dhe kjo ja ban ma të vështirë atyne të shprehin se çka duen vërtetë në shtrat. Në fakt egzistojnë të paktën tri gjana që ata i presin nga ju, por s’jau thojnë kurrë.

1 – Niseni ju lojën

Nuk po themi që t’i hidheni në qafë sapo ta shihni tue hy në derë, por ashtu si pa mendje, mundeni me vendosë dorën e tij në kofshën tuej derisa shihni nji film. Ose ta joshni ndërkohë që shtriheni për me flejt dhe jeni vetëm me të mbrendshme.

Pra me pak fjalë, ta bani ju lëvizjen e parë.

2 – Vishe atë fustan!

Edhe pse nuk e thojnë, mashkujt e urrejnë kur i kushtoni kaq shumë vëmendje pamjes kur dilni me miket tueja, ndërkohë që me të visheni kaq thjesht. Vishuni gjithmonë seksi për ta, mbasi kjo i ban ata të mendojnë se e tanë situata asht në dorën e tyne.

3 – Thuej çka i pëlqen

Në fakt asht paradoksal fakti që sa ma e qëndrueshme të jetë lidhja juej, aq më të vështirë mundeni me pasë me folë për seksin. Kështu që nëse i thoni se çfarë pozicionesh ju pëlqejnë, apo çfarë ju ka mbetë në mendje nga hera e fundit, keni me ba shumë mirë.

Shperndaje në: