Venezuela: Ma s’paku 4 njerez jane vra ne kufi (video)

Ne perpjekjet  pjesetareve te opozites me thy kufinin dhe me e ba te mundun qe ushqimi dhe medikamentet me hy ne Venezuela, ma s’paku kater persona jane vra dhe me dheta jane plague.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=747a2VtTJ2I

Ne kete situate dramatike, diku 20 ushtare venezuelan te kufinit kane ike ne Kolumbi dhe kane kerkue azil, ndersa te tjeret qe ishin lojal ndaj presidentit Nicolás Maduro perdoren gaz lotesjelles dhe plumba prej gome per me i ndal protestuesit qe i mbronin konvojet me ushqime dhe furnizime.

 

Shperndaje në: