Kqyreni Kim’in tuj pi cigare, menxi u durue pa e dheze ne tren(video)

Kryetari i Korese Veriore, Kim Jong-un, u pa tue dheze cigaren ne stacionin e trenit ne Kine, disa ore pa mberi ne Vietnam ku ka me u takue me presidentin e Amerikes, Donald Trump.

Kim Jong-un ka mberri ne Vietnam me 26 Fror.

Takimi mes Trump dhe Kim Jong-un ka me u mbajt ne Hanoi, me 27-28 Fror.

 

Shperndaje në: