Pozicioni i seksit që po i “tranon” çiftet (kujdes, foto +18)

Mbas nji kohe të gjatë në nji marrëdhanie, ndodh shpesh që çiftet m’i marrë rutina dhe rrjedhimisht t’ju shuhen dhe ‘shkëndijat’ e pasionit.

Për të parandalue që kjo me ndodh, çiftet duhen me qenë të hapuna për të provue ‘teknika’ të reja. Eksperimentimi me pozicione të ndryshme të seksit asht nji mënyrë e shkëlqyeshme për të nxitë rritjen e temperaturave në dhomën e gjumit.

Dhe, mesa duket, ‘Advanced Crab Walk’ ose ‘Ecja e avancueme e gaforres’ asht nji lëvizje që çiftet duhen me u përpjekë me ba në mënyrë që të dalin nga rutina. Ky stil kërkon shumë forcë te kambët dhe ekuilibër, kështu që ju mundeni me pasë nevojë paraprakisht për pak praktikë.

Ekspertja e seksit, Annabelle Knight, spjegon: Të dy partnerët ulen përballë me njani-tjetrin, tue i vendosë duert në dysheme mbrapa tyne. Ajo ngritet dhe ulet nalt tij, tue tërheqë penisin pak poshtë për të ndihmue depërtimin. Sapo ai asht mbrenda, ajo ngre nga nji këmbë herë mbas here dhe i vendos ato në anën e kresë së tij mbi supe.”

Shperndaje në: