E fundit: S’ka marreveshje n’Hanoi! Samiti kryhet para kohe

Samiti i Presidentit te SHBA Donalda Trump dhe i liderit koreanoverior Kim Jong-un u krye para kohe, pa nenshkriminin e marreveshjes.

Te dy delegacionet i kane liru hotelet ku ishin.

Portparolja e Shtepise se Bardhe, Sara Sanders, tha per media se nuk u arrite marreveshja, por kane qene bisedime konstruktive dhe nuk perjashtohen edhe takime e perpjekje tjera.

The Guardianciton Donald Trump nga konferenca per media, i cili tha se Kim ka kerkue heqjen e krejt sanksioneve pernjihere, gja qe Trump ka refuzue.

 

Shperndaje në: