McAllister tregon a ka me mbështetë Kosovën Parlamenti Europian për vizat

Kryesuesi i delegacionit të Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister, ka ba të ditun se gjatë takimit të zhvilluem me zavendëskryeministrin Enver Hoxhaj, kanë bisedue për dialogun me Serbinë si dhe për çashtjen e liberalizimit të vizave.

Gjatë kësaj konference diplomati McAllister ka theksue se Parlamenti Europian do të vazhdojë me mbështetë Kosovën drejt procesit të liberalizimit të vizave.

Shperndaje në: