Edhe Ivica Dacic asht për “Shqipninë e Madhe” dhe e don flamurin kuq-e-zi

Nexhmedin Spahiu, publicisti i njoftun nga Mitrovica, e ka komentue deklaraten e Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Dacic, për me i dhane force tezës se pamvaresise se shtetit te Kosovës.

Dacic ka deklarue: “Në Prishtinë me qindaa herë ka ma shumë flamuj të Shqipnisë se sa të Kosovës. Edhe vetë liderëve të Kosovës nuk ju pëlqen flamuri [i Kosovës]. Mos t’jemi naiv e të mendojmë se Kosova e Shqipnia kane me qene dy shtete.”

nexhmedin-spahiu-prof-dr

Këtë deklaratë, Spahiu e ka komentue keshtu:

“Shikone se kujt ja bajnë qejfin ata që në Prishtinë e ngrejnë flamurin kombëtar shqiptar e jo flamurin kombëtar kosovar.”

Shperndaje në: