Kryepeshkopi i New York’ut e ban shqiponjën me plis në krye (video)

Kardinali Timothy Dolan vizitoi kishën Zoja e Shkodrës në periferi të New Yorkut, me ç’rast u prit nga komuniteti katolik shqiptar.

Por, ai bani nji gjest që i emocionoi shqiptarët: nji djalit të vogël ia mori plisin, e vendosi në krye dhe bani simbolin e shqiponjës.

Shperndaje në: