Klopp: Mungesat e Shaqirit? Qe çka po ndodh

Viti 2019 ka pa Shaqirin me ndejt nji pjesë të madhe në bankinë, dhe Jurgen Klopp në konferencën e fundit për shtyp ka sqarue situatën.

“Ka të baj me situatën tonë në stërvitje dhe atë që nevojitet individualisht për kundërshtarin e ardhshëm. Na nuk i përmbahemi nji formacioni apo nji tjetri, por djemtë duhet të tregojnë veten. Kemi luejt me mjaft ekipe që kanë lojtarë të fortë. Jemi sigurue që të kemi formacionin e duhun ndaj tyne”, ka deklarue Klopp.

“Shaqiri – Ai kishte nji lëndim të vogël dhe ishte jashtë për ndeshjen ndaj Bournemouth në shtëpi. Kishte nji dhimbje në shpinë dhe kishte nevojë për pak kohë pushim”.

Shperndaje në: