Mbyllen hetimet, dy mjekë përgjegjës për vdekjen e Astorit

Nji vit nga vdekja e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, prokuroria e Firences ka mbyllë hetimet që shohin të përfshimë dhe akuzuem dy mjekë për fajtorë në vrasje.

Simbas hetuesve, dy doktorët në fjalë janë përgjegjës për ndamjen nga jeta të Astorit, sepse, mbasi i kanë dhanë “ok” mjekësor me vazhdue aktivitetin pa i ba egzaminime ma të thella, mbas nji problemi të vogël të shfaqun sa i përket ritmeve të zemrës.

Për prokurorinë, nëse patologjia kishte me u diagonostifikue derisa gjendej në nji fazë të parë, do të kishte ba që aktiviteti i ish-futbollistit me u ndërpre dhe nëpërmjet kurimit, smundja do të ishte luftue në kohë dhe kishte me u zhdukë.

Shperndaje në: