Hoti reagon ndaj kërcënimeve të Dacic’it

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reague ndaj deklaratave të Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Dacic, ku përmend ndërhymjet e forcave serbe në veri të Kosovës.

Postimi i Hotit në Facebook:

Cdo dite ndegjojme kercenime nga Serbia, sic eshte rasti i fundit me kercenimin e ministrit te jashtem serb per nderhyrje ne veri te Kosoves. Ata e dine se Kosova tani e ka ushtrine e vet, dhe se KFOR eshte ende ne Kosove. Prandaj, edhe ata e dine se keto kercenime jane boshe.

Por, kjo gjuhe kercenuese tregon se arritja e marreveshjes ne mes te dy vendeve eshte ende larg. Kjo gjuhe duhet te ndalet para cfaredo dialogu. BE-ja duhet te reagoje.

Shperndaje në: