Ky asht kushti i LDK’s për përfshimje në Qeveri

LDK asht e gatshme me u ba pjesë e nji qeverie gjithpërfshimëse me kushtin që me udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun simbas Kushtetutës.

Kështu ka thanë në “Imazh” të RTK’s, Besian Mustafa, zadhanës i LDK’s.

Ai asht shprehë se marrëveshjet ndërkombëtare i negocion qeveria.

Simbas tij, nëse nji parti refuzon me u ba pjesë e kësaj qeverie, atëherë LDK’ja nuk kishte me pranue me ndodh kjo, sepse kjo do të kishte kuptim vetëm nësë të gjithë bahen bashkë

Shperndaje në: