Grimerja Kasumovic i laritet çikes se kriminelit Arkan!

Grimerja që ‘pevaqicat’ e Kosoves e preferojne sepse din me teleis mire, nji çike ‘bucko’, me peshe dhe me prejardhje te paqarte, Sellma Kosumoviq, i ka shkrue ne foton e çikes se kriminelit ma te madh serb, i njoftun si ‘Arkan’, dhe si ‘Kasapi i Ballkanit’, Anastasia Raznatovic, nji koment ku i laritet kesaj çike.

“Lepotica”, në gjuhën shqipe “bukuroshe”, asht fjala që Sellma i la te fotoja e vajzës së Arkanit, shkruen Syri Kosova.

Ky koment, ka nxite disa reagime. Skenaristja Getoarbë Mulliqi-Bobaj, e ka qit në Facebook komentin e Sellmës, dhe e ka kritikue qysh ka mujt me i ba komplimente çikes se killerit ma te madh të shqiptarëve dhe boshnjakëve.

Kesi reagimi pati edhe gazetari Besat Galica.

Image

Sellma ka reague mbas krejt ketij skandali. Ajo ka sqarue se përkatësia e saj asht shqiptare-boshnjake, dhe nuk e ka ba ajo kete koment po dikush ne emen te saj.

“Faqja menaxhohet nga disa admin dhe une nga ju sot e kuptova se kush ishte vajza qe e paskemi komentuar”, ka shkrue ajo mes tjerash në reagimin e saj.

Shperndaje në: