Ky asht reagimi i Donald Trump mbas sulmit në Zelandën e Re

donald trump

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka reague mbas sulmit terrorist në Zelandën e Re.

Ai në nji postimi në Facebook, e ka quejt të tmerrshëm lajmin për vrasjen e 49 personave.

“Amerika asht me ju”, ka shkrue Trump.

“Asght e tmerrshme me mësue se 49 njerëz të pafajshëm kanë vdekë kaq pa kuptim, dhe për aq shumë të plagosun randë në Zelandën e Re. SHBA asht me ju. Zoti ju bekoftë të gjithë!”.

Shperndaje në: