Publikohen pamjet mbrenda gjykatës ku shihet terroristi që vrau 50 persona në Zelandë të Re (video)

Asht publikue video (blur) ku shihet Brenton Tarrant, terroristi që sulmoi dje dy xhami në Zelandën e Re.

Me veshjen e bardhë të të burgosunve dhe me pranga në duer, 28-vjeçari asht akuzue vetëm për vrasje, por pritet që mbi të randojnë edhe të tjera akuza.

Ai do të mbetet në paraburgim deri me 5 Prill kur asht caktue seanca e ardhshme.

Shperndaje në: