Publikohet foto e re, momenti kur dy policë arrestojnë terroristin mbas sulmit në xhami

Nji foto e re asht publikue nga momenti kur dy oficerët e policisë në Zelandë të Re arrestojnë terroristin Brenton Tarrant.

28-vjecari masakroi 49 myslimanë që faleshin në dy xhami, ndërsa disa të tjerë mbetën të plagosun.

Dhe, ky asht momenti kur dy oficerë rrethojnë Tarrant’in, i cili ishte në veshje ushtarake.

Shperndaje në: