Çka po ndodhe n’Beograd: Mbrame hyne ne RTS, sot ja kane bllokue deren Vucic’it!

Protestuesit n’Beograd, jane tubue dhe e kane rrethue godinen e Presidences ne te tri hymjet zyrtare qe i ka, raporton Tanjug.

Para hymjes kryesore kane ardhe bashke me protestuesit, figurat opozitare ndaj Vucic si, Dragan Đilas, Janko Veselinović dhe Borko Stefanović, qe te tre ish zyrtare te nalte dhe miq te ish presidentit Boris Tadic dhe partise se tij.

Policia u detyrue me ba mur, ne menyre qe mos me i lane protestuesit me u afrue.

Ata e kishin nji parolle: “Doreheqje, doreheqje”.

Shperndaje në: