Ky po mendohet se asht terroristi i sotem! (foto)

Nji sulmues i armatosun i vrau tre veta dhe i plagoi nande te tjere ne tramvajin e qytetit Utreht, ne Holande.

Policia po e ndjek nji turk 37-vjeç, per te cilin mendohet se mundet me qene sulmuesi.

“Policia ju kerkon qe te jeni vigjilent ndaj nji personi 37-vjeç, me emnin Gokmen Tanis (i lindun ne Turqi) qe lidhet me incidentin e kesaj dite”, thuhet ne deklaraten e policise.

Policia e publikoi edhe nji foto te tij dhe ftoi qytetaret mos me ju afrue.

Shperndaje në: