Reportazhi i UEFA’s për Kosovën: “Euro 2020, na po vijmë!” (video)

Në prag të fillimit të ciklit të ri kualifikues për Euro 2020, UEFA e ka pregaditë nji reportazh për suksesin e Kosovës në Ligën e Kombeve dhe për pritjet në kualifikimet e rregullta të Europianit nën moton “UEFA Euro 2020, na po vijmë”.

Protagonistë të këtij reportazhi janë Fatos Berisha, tifoz dhe regjisor filmi, futbollistët Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu dhe trajneri Bernard Challandes.

“UEFA Euro 2020, na po vijmë”.

Shperndaje në: