Triumf i Trump! Mueller nuk gjen asgja qe e lidh Trump me ruset! (video)

‘Nuk ka pase bashkepunim sekret me Rusine, nuk ka pase obstruksione as edhe nji ma i vogel dhe krejt kjo asht nji shfajesim komplet dhe total. Asht turp qe vendi jone u desht me kalue neper kete gja, me ju thane te drejten, asht turp qe presidenti juej u desht me kalue neper kete”, tha Trump te Diellen, mbas publikimit te raportit hetues te Mueller.

Trump e quejti investigimin ‘gjaja ma absurde qe e kam ndigju najhere’.

President Trump claimed a 'complete exoneration' in the investigation

Robert Mueller attended church near the White House on Sunday
Robert Mueller, hetuesi special qe investigoi lidhjet e dyshuememe te Presidentit Trump me Rusine

Presidenti dhe fushata e tij nuk ka pase lidhje sekrete me Rusine ne zgjedhjet e vitit 2016, konstaton Mueller ne raportin e tij qe u prite aq gjate.

Attorney General William Barr and Deputy Attorney General Rod Rosenstein made the joint decision not to charge the president with obstruction of justice
Prokurori i Pergjithshem William Barr dhe zavendesi i tij Rod Rosenstein kan ba deklarae te perbashket me te cilen njoftojne opinionin amerikan se nuk kane me akuzue Presidentin pr obstruksion te drejtesise

Prokurori i Pergjithshem William Barr dhe zavendesi i tij Rod Rosenstein kane ba deklarate te perbashket me te cilen njoftojne opinionin amerikan se nuk kane me akuzue Presidentin per obstruksion te drejtesise

White House press secretary Sarah Sanders declared it a 'total and complete exoneration' of the president

Portparollja e Shtepise se Bardhe, Sarah Sanders,  deklaroi se ky asht shfajesim total i Presidentit.

Shperndaje në: