Dacic: Jemi shumë të lumtun, në vjeshtë ngriten aktakuzat e para ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK’s

Ministri i jashtëm serb, Ivica Dacic, ka thanë se shpreson se Gjykata Speciale ka me i ngritë aktakuzat e para ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK’s, në vjeshtë të këtij viti.

“Informacionet na tregojnë se aktakuzat e para munden me u ngritë në vjeshtë dhe mendoj se kjo asht nji gja shumë e mirë, nji gja shumë pozitive nëse edhe ndodh. Nëse nuk ndodh, atëherë ky ka me qenë vetëm nji justifikim i radhës m’i mbrojtë krimet e separatistëve në Kosovë, ashtu siç bani Tribunali paraprak i Hagës”, ka thanë Dacic para gazetarëve

Shperndaje në: