Vdes Shinasi Berisha, referi i parë kosovar i FIFA’s

Futbolli i Kosovës sot humbi njanin nga emnat ma të shquem në historinë e vet dhe njanin nga punëtorët e shquem ndër dekada.

Shinasi Berisha, ish referi ndërkombëtar dhe mandej zyrtari shumëvjeçar i KF Prishitna, ka vdekë në moshën 73 vjeçare, mbas nji beteje të gjatë me smundjen e Parkinsonit.

Ai ishte referi i parë kosovar i FIFA’s tue referue në shumë ndeshje ndërkombëtare.

Shperndaje në: