Atentat me bombë në stadiumin e Ajaxit para ndeshjes me Juventusin, kjo dyshohet me qenë arsyeja (foto)

Duket se situata para ndeshjes në Ligën e Kampionëve mes Ajaxit dhe Juventusit asht tensionue jashtë mase.

Simbas raportimeve të fundit nga Holanda, thuhet se asht vendosë nji bombë pranë deres se ku do të vendosen tifozët e ekipit vendas, Ajaxit.

Në Holandë dyshohet se mjeti shpërthyes asht vendosë nga tifozët e ekipit rival të Ajaxit, Den Haag, mbasi që tifozë e tyne kanë nji binjakëzim me tifozët e Juventusit, madje thuhet se tifozët holandezë do t’i bashkangjiten sonte atyne italianë.

Shperndaje në: