Arrestohet n’Itali imami shqiptar, me urdhën të ministrit Salvini

Asht arrestue n’Itali nji imam shqiptar nga Maqedonia. Arrestimi i Z.Sadikut, imam shqiptar asht ba me urdhën në ministrit të mbrendshëm të Italisë, Matteo Salvini.

Simbas informacioneve të para, arrestimi i imamit shqiptar asht bërë në vazhdën e hetimeve që asht tue ba prokuroria italiane në luftën ndaj terrorizmit dhe aktiviteteve të dyshueme fetare.

Indeksonline mëson se imami me prejardhje nga Maqedonia ishte imam në xhaminë shqiptare në Grosseto.

Shperndaje në: