Stevie Wonder: Bota ka nis me u qorrue!

Legjenda e soulit dhe bluesit, Stevie Wonder, ka apelue per ligje ma te forta per kontrollin e armeve n’Amerike.

“Njerëzit duhet me kerkue ligje ma të forta kundër armëve”, tha Wonder.

“Me gjase ka nis bota me u qorrue…Ende po jetojmë në kohën ku egoizmi, inati, xhelozia i kontrollojnë jetnat tona”, tha Wonder, i cili ka lind i verbet.

Ai keto fjale i tha në memorialin e e reperit Nipsey Hussle, qe u vra ne Los Angeles.

LOS ANGELES, CA – JANUARY 26: Recording artist Stevie Wonder attends the 56th GRAMMY Awards at Staples Center on January 26, 2014 in Los Angeles, California. (Photo by Christopher Polk/Getty Images)
LOS ANGELES, CA – OCTOBER 01: Recording Artist Nipsey Hussle poses for SKEE Live on Oct. 1, 2013 in Los Angeles, California. (Photo by Tiffany Rose/WireImage)
Shperndaje në: