A asht kjo fotografia qe ja hupi azilin Julian Assange?

JULIAN Assange asht perzane nga ambasada e Ekuadorit, si thuhet ne versionin zyrtar, se nuk ju ka permbajte rregullave. Bile shkojne edhe aq larg sa e akuzojne se e ka perdore jashteqitjen per me e zhly ambasaden!

Mirepo, e verteta si zakonisht asht krejt ndryshe dhe e thjeshte.

Arsyeja per te cilen Ekuadori ka vendose me ja heq azilin Assange thiuhet se asht nji – foto! Ne foto, te cilen e publikon Wikileaks, shihet kryeministri i Ekuadorit tue hanger aragosta.

Assange akuzohet se ai si themelues i WikiLeaks, ka guxue me e turpnue ne ate menyre kryeministrin ekuadorian Lenin Moreno, ku ai shihet i shtrime ne dhomen e hotelit, tue hanger nji dreke te bollshme me aragosta, ne pike te qejfit.

Shperndaje në: