Deputeti Zeka tregon se sa duhet me qenë rroga minimale në Kosovë (video)

DeputetI i Nismes, Milaim Zeka, ka qene i ftuem ne emisionin “Java n’Rrokum” në Televizionin Rrokum.

Zeka në kete interviste ka fole per gjendjen e grupit parlamentar te Nismes ne Kuvend dhe për rritjen e pages minimale, ku simbas tij, çdo rroge nën 400 euro asht e pamjaftueshme.

E sa i perket komisionit hetimor parlamentar qe u mbajt te Ejten e kalueme lidhun me gjendjen në PTK dhe Vala, Zeka tha këto dokumente ka me i ba publike.

Shperndaje në: