Momenti kur Kim Jong Un arrin në Rusi me trenin e blinduem (video)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka hy në territorin e Rusisë, nji ditë para takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Si zakonisht, rruga e Kim zgjat ma shumë mbasi ai udhëton me tren dhe jo me naj mjet tjetër udhëtimi.

Të Martën zyrtari i Kremlinit, Juri Ushakov, tha se “Putin dhe Kim do të diskutojnë përpjekjet politike dhe diplomatike për me zgjidhë çashtjen bërthamore në gadishullin Korean”.

Shperndaje në: