Putin: Rusia nuk pajtojet me perpjekjet e Perendimit me imponue vlerat e veta te shtetet tjera!

Presidenti i Rusise, Vladimir Putin, deklaroi para vizites ne Beijing te Kines, se disa shtete Perendimore kerkojne lidership global dhe ekskluziv, tue dasht me imponue vlerat e veta ne shtetet tjera permes shantazheve dhe sanksioneve. Moska asht kunder politikave te ketilla, tha Putin.

Keto vleresime te tij Putin i dha para vizites zyrtare ne Beijing, per gazeten kineze “Renmin Ribao” (Gazeta e Popullit), raporton Sputnik.

Ne kete interviste Putin gjeti fjalet ma te mira per relacionet mes Rusise dhe Kines, dhe i vleresoi keto relacione si ‘faktor stabiliteti ne çashtjet globale’.

Shperndaje në: