PZAP ia pranon ankesën, Lista Serbe certifikohet për zgjedhjet në veri (dokument)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka pranue ankesën e Listës Serbe për certifikim në zgjedhjet për katër komunat e veriut.

Kjo asht ba e ditun nga vetë PZAP përmes nji njoftimi në webfaqen e saj.

Kësisoj, anulohet vendimi i KQZ’s për moscertifikimin e Listës Serbe, dhe e njajta urdhnohet m’i certifikue kandidatët e saj.

Shperndaje në: