Nisin takimet: Mogherini takohet me Vucic’in dhe Brnabic’in

Shefja për Politikë të Jashtme të Bashkimit Europian (BE), Federica Mogherini, ka zhvillue nji takim me Presidentin e Serbisë dhe Aleksandar Vucic dhe kryeministren Ana Brnabic.

Mogherini ka fillue takimet e saja në Samitin e Berlinit, ajo takimin e ka nisë fillimisht me delegacionin e Serbisë, ku përfaqësohet nga Vucic dhe Brnabic.

Lajmin për takimin mes Mogherinit dhe delegacionit nga Serbia e ka dhanë zadhanësja e saj, Maja Kocijancic.

“#WesternBalkans ?? HRVP @FedericaMog takohet me @predsednikrs @avucic dhe @SerbianPM @anabrnabic në Berlin sot”, ka shkrue në Twitter, Maja Kocijancic.

Shperndaje në: