Vucic: Merkel dhe Macron jau banë me dije shqiptarëve këtë gja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, pati mjaft për me thanë rreth samitit të djeshëm dhe e quejti deri dikund sukses për ta, mirëpo ka theksuw se Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, jau kanë ba me dije palës kosovare se në këtë formë nuk mundet me u vazhdue.

“Jam i dëshpëruem se dikush mendon se taksa asht normale në shekullin 21, i falënderohem Merkel dhe Macron që e ndanë kohën dhe mundin, e dëshmuen se sa duen stabilitetin. Unë thash se nuk vjen në shprehje që dikush me na kushtëzue, se nuk duem listën e tyne të dëshirave. Njani nga organizatorët jau bani me dije përfaqësuesve shqiptarë se kështu nuk mundet me u vazhdue”.

Shperndaje në: