Vucic kritikon Zaev’in: Qe çka deshti me ba

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka drejtue kritika ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në margjinat e takimit të Berlinit të organizuem të Hanën nga Gjermania dhe Franca.

Këto kritika të kryetarit të Serbisë kishin të banin me taksën ndaj Serbisë e cila bashkë me procesin e dialogut Kosovë – Serbi ishin në fokus të samitit që i bani bashkë në kryeqendrën gjermane liderët e Ballkanit Perëndimor.

“Zaev asht përpjekë me gjetë arsyetim për taksën antiligjore dhe që këtë veprim me spjegue me mossuksesin e aplikimit për pranim të Kosovës në Interpol”, tha presidenti i Serbisë.

Shperndaje në: