Nuk asht nji lojë “PlayStation”, por Ajaxi (video)

Futbolli që po luen Ajaxi këtë sezon, ka ba për vete të gjithë sportdashësit. Shumë pasime të shpejta me nji takim, vrapime në të gjithë fushën dhe thjeshtësia para portës, kanë mrekullue Europën.

Ditën e djeshme, Ajax ka fitue 0-4 ndaj Wilem’it, tue marrë trofeun e parë sezonal, atë të kupës.

Golli i dytë i Ajaxit, i shënuem nga Huntelari në minutën e 39’t, ishte nji perlë.

Shperndaje në: