Ministri rus e shtin me kesh Sekretarin amerikan Pompeo dhe gazetarët (video)

Takimi ne Finlande ndermjet ministrit te jashtem rus Sergey Lavrov dhe sekretarit amerikan te shtetit, Mike Pompeo ka nise me pak hajgare. 

Gjate fotosesionit para gazetareve me rastin e takimit ministror te Keshillit te Arktikut, nji gazetar amerikan e pyet Lavrov: ‘Cili sekretar me rend amerikan asht ky qe po e takoni’? 

Lavrov i pergjigjet: ’S’po i numeroj ma’. Kurse menjihere e ban pytjen tjeter gazetari: ‘Qe kur nuk po i numeroni?’, Lavrov ja kthen shkurt: ‘Moti’. 

Me keto pergjigjje Lavrov i bani me kesh Pompeo’n dhe gazetaret e pranishem.

Shperndaje në: