Diskutime për dialogun edhe në Tiranë, takohen Thaçi, Vucic dhe Mogherini

Përfaqësuesja e Naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka me u takue me presidentin kosovar, Hashim Thaçin, dhe atë serb, Aleksandar Vucic, gjatë samitit Brdo-Brion i cili do të mbahet me 8 dhe 9 Maj në Tiranë.

Në samitin Brdo-Brion priten me u takue liderët e rajonit ku do të disktohet për çashtjet në Ballkan dhe zhbllokimin e dialogut Kosovë – Serbi.

Ndërsa, Agjencia e lajmeve serbe ‘Tanjug’, shkruen se në Samitin, i cili pritet me u mbajtë në Paris ku do të diskutohet për Kosovën asht e qartë se nuk pritet me u gjetë nji zgjidhje.

Shperndaje në: