E fundit: Nis takimi i mbyllun mes Thaçit e Mogherinit në Tiranë

Ka nisë në Tiranë takimi i mbyllun mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së Naltë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini.

Ky takim mes Mogherinit e Thaçit po bahet në kuadër të Samitit të Brdo Brionit, i cili pritet me u mbajtë nesër, ndërsa temë kyçe qëndron çashtja e taksës dhanë ndaj produkteve serbe dhe ngecja e dialogut mes Kosovës e Serbisë,

Shperndaje në: