Haradinaj “godet” Mogherinin: Pshtuem nga kjo gja

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thanë se suksesi ma i madh i Samitit të Berlinit ka qenë hekja e mandatit të Shefes së Diplomacisë Europiane, Frederica Mogherini.

“Samiti i Berlinit është një ngjarje shumë e dobishme dhe e suksesshme për Kosovën sepse procesi i dialogut i është marrë Mogherinit, tek e cila ka pasë rrezik që Kosovës me i ardhë e keqja edhe përfshirë ndarjen Kosovës”.

“Procesi i tanimë është në përgjegjësi të Merkelit dhe Macronit. Ky është suksesi më i madh sepse dialogu është hequr prej adresës, e cila ka mund të befasojë Kosovën me ndonjë marrëveshje të keqe”.

Shperndaje në: