Nesër seancë e jashtëzakonshme, kjo asht arsyeja

Nesër Kuvendi i Kosovës ka me mbajtë nji seancë të jashtëzakonshme.

Në këtë seancë ka me u diskutue për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës nr.06-R-013, dt.12.07.2018 lidhun me gjendjen financiare në Telekom dhe Postën e Kosovës.

Kjo seancë asht thirrë nga partitë opozitare, për shkak se Telekomi asht afër falimentimit.

Seanca nis në orën 10:00

Shperndaje në: