Djuric: Në këtë datë vendoset nëse komunat veriore kanë me qenë serbe

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Djuric iu bani thirrje të gjithë qytetarëve të veriut të Kosovës në komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Zubin Potok dhe Leposaviq që me dalë dhe me votue për kandidatët e Listës Serbe të Diellën me 19 Maj “dhe me kontribue në mënyrë aktive unitetin me shtetin e Serbisë”

Djuric tha se me 19 Maj do të vendoshet nëse komunat në veri të Kosovës kanë me qenë komuna serbe, nën kontrollin serb ose jo,

Shperndaje në: