Halil Kastrati ka m’i ndërtue edhe 30 shtëpi në Prizren (foto)

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka nënshkrue marrëveshje bashkëpunimi me Komunën e Prizrenit për ndërtimin e 30 shtëpive për familjet nevojtare.

Në këtë takim së bashku me Kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka, u diskutue edhe për kuzhinen e cila funksionon qe tetë vjet në në këtë vend ku ushqehen çdo ditë 310 persona.

Shperndaje në: