Reagim i fortë i Kosnett ndaj publikimit të fotos nga Flora Brovina (foto)

Ambasadori amerikan, Phillip Kosnett, ka reague ndaj publikimit të fotos nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina.

Në reagimin e tij në profilin zyrtar në Twitter, ka shkrue se liderët duhen me i ndihmue viktimat e luftës dhe jo m’i përdorë për qëllime politike.

“Të mbijetuemit e mizorisë, duhen me u trajtue me respekt, dinjitet dhe ndjeshmëni. Liderët e Kosovës duhen me i ndihmue viktimat, dhe mos m’i shfrytëzue ato për përfitime politike”.

Shperndaje në: