20 të vramë. Lordi rus i krimit mshefet në Shqipni (foto)

Simbas hetimit të bamë nga autoritetet ruse, ky grup akuzohet për trafik droge, mashtrim ndaj kolonive, shitje droge në burgje, si dhe grabitje me armë.

Në total, hetuesit identifikuen 21 raste grabitjesh dhe 20 viktima, ndërkohë që edhe bashkëpunëtorët e Rezo Lotkinsky janë të përfshimë në rreth 18 vrasje.

Simbas hetueseve, Kakhmazov dyshohet se mshefet në Shqipni.

Kakhmazov mshefet nën emnin e Revaz Mendeki.

Hetuesit nuk e përjashtojnë mundësinë se mundet me u mshefë në Shqipni, mbasi ai ka edhe nënshtetësinë shqiptare./360grade.al

Shperndaje në: